6721 SZEGED, FELSŐ TISZA-PART 2. 62/423-638
Prof. dr. Szántay Csaba: Mit jelent a kutatói tehetség a való világban
Október 17. Csütörtök 15:00

Prof. dr. Szántay Csaba: Mit jelent a kutatói tehetség a való világban

Egy kifejezetten izgalmas eseményre várjuk az érdeklődőket október 17-én a szegedi IH Rendezvényközpontba!

„Mit jelent a kutatói tehetség a való világban?” címmel tart előadást Prof. Dr. Szántay Csaba, aki a témakör több aspektusából tud kiemelten hasznos és releváns információkat megfogalmazni, átadni a jelenlévők számára.

Időpont: 2024. október 17. 15:00-16:30.
Helyszín: 6721 Szeged, Felső Tisza-part 2. - IH Rendezvényközpont
Regisztráció: https://form.jotform.com/242681240823352
A regisztráció kötelező, ugyanis csak ezáltal biztosíthatod a helyed a rendezvényre!

A részvétel ingyenes!

Az előadóról:
Szántay Csaba a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) doktora, a Richter Gedeon Nyrt. tudományos főtanácsadója, valamint egészségügy- és oktatástámogatási vezetője. Emellett a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) egyetemi magántanára.
1982-ben szerzett vegyészmérnöki diplomát a Budapesti Műszaki Egyetem Vegyészmérnöki Karának Szerves és Biológiai vegyipari szakán. Ezt követően a Richter Gedeon Nyrt. kihelyezett kutatójaként a BME Általános és Analitikai Kémiai Tanszékére került, ahol mágneses magrezonancia (NMR) spektroszkópiával foglalkozott.
NMR-spektroszkópiai kutatásait 1988-1989 között Angliában a leedsi Egyetem Szerves Kémiai Tanszéken folytatta. Hazatérését követően került a Richter Szerkezetkutatási Osztályára, melynek vezetésével 1993-ban bízták meg.
Szűkebb szakterülete az NMR-spektroszkópia matematikai és fizikai elmélete, illetve gyógyszeripari alkalmazása a molekulaszerkezet-vizsgálatok terén. Kiterjedten foglalkozott a tudományos gondolkodás kognitív pszichológiai vonatkozásaival. Aktív oktatómunkát folytat a BME-n. Kutatói, illetve vezetői munkája mellett aktív hazai és nemzetközi tudományos közéleti, illetve társadalmi felelősségvállalási tevékenységet végez. Számos akadémiai tudományos bizottság volt elnöke, illetve tagja. A Concepts in Magnetic Resonance, az Analytical and Bioanalytical Chemistry, a Current Analytical Chemistry, valamint a Magyar Kémikusok Lapja szerkesztőbizottságának tagja. Közel 180 tudományos közlemény és több könyv szerzője. A „Te és a természettudományok – mesés történetek” pályázati rendszer ötletgazdája és egyik megalapítója.

© IntroWeb | 2019 - Weboldal készítés, SEO