Valódi tudományos ismeretterjesztő csemegét kínálunk a humán mikrobiom és az egészség összefüggéseiről, az egészséges ( = diverz, sokrétű) bélflóra kiemelt jelentőségéről, a különböző életmódbeli és környezeti faktorok (pl. táplálkozás, mozgás, dohányzás, alkohol) egészségünkre gyakorolt hatásairól.
Az elmúlt években egyre gyakrabban találkozhatunk a mikrobiom kifejezéssel az egészséggel, életmóddal, diétával foglalkozó hírekben. Szinte naponta olvashatunk arról, hogy az emberi szervezetben élő mikroorganizmusok (baktériumok, vírusok, gombák) szoros kapcsolatban állnak a szervezetünkkel, és döntő hatással bírnak egészségünkre, öregedésünkre, hangulatunkra, egész életünkre. Nem túlzás azt állítani, hogy az egészséges ( = diverz, sokrétű) mikrobiom a hosszú és egészséges élet egyik kulcsa.
Mivel az emberi mikrobiomban élő mikrobák nyolcvan százaléka a béltraktusban, azon belül is nagyrészt a vastagbélben található, a modern orvostudomány is egyre nagyobb figyelmet fordít a gasztroenterológia (az emésztőrendszer és annak betegségeivel foglalkozó tudományág) világára - ennek köszönhetően is egyre többet hallani az emberi bélflóra, az úgynevezett mikrobiom fontosságáról.
Ezzel párhuzamosan egyre több szakember hívja fel a figyelmet arra, hogy egészségtelen életmódunk tönkreteszi bélflóránkat, és a mikrobiom felborult egyensúlya számos betegség (pl. daganatok, demencia, érelmeszesedés) kialakulásáért felelős lehet.
Az előadás során szakszerű és hiteles válaszokat kaphatunk a témával kapcsolatban felmerülő legfontosabb és aktuális kérdésekre:
• Mi az a mikrobiom? Miért ennyire jelentős a szerepe?
• A mikrobiommal összefüggésbe hozható betegségek kialakulása
• A genetika vagy az életmód a fontosabb?
• Min múlik, hogy egészségesek vagy betegek leszünk?
Jegyár:
- kedvezményes árú jegyek: 3.690 Ft (SZTE-kártya, pedagógusigazolvány, nyugdíjas-igazolvány);
- teljes árú jegyek: 3.990 Ft.
Az előadásra minden jegy elkelt!